Uluslararası öğrenciler hadis yarışması ödül töreni düzenlenecek

Peygamberim Önderim Hadis Ezberleme Yarışmasında belirlenen 40 hadisi şerifi ezberleyerek yarışma için başvuran uluslararası Anadolu imam hatip liselerinde okuyan gençler, 25 Nisan 2024 tarihinde yapılan yarışmaya katıldı. ÖNDER, MEB Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ve İbn Haldun Üniversitesi işbirliğiyle yapılan yarışmada seçilen 20 öğrenci dereceye girdi.

Misafir ve Türk öğrenciler katıldı

Öğrencilere Hadis-i Şerifler aracılığıyla peygamberimizin mesajlarını aktarmak, O’nun üstün ahlâkını öğreterek kötü alışkanlık ve davranışlardan uzak tutmaya çalışmak amacıyla düzenlenen yarışmanın finali ÖNDER Youtube sayfası ve Kahoot üzerinden canlı olarak yapıldı. Eyüpsultan Hazretlerinden Kırk Hadis kitabı üzerinden hadislerin Arapça metnini ve Türkçe anlamını ezberleyen öğrencilerden yarışmaya katılanlar 30 soruya 20 saniyede cevap verdi. Yarışmaya hem misafir öğrenciler hem de uluslararası imam hatip liselerinde eğitim gören Türk öğrenciler iştirak etti.

20 öğrenciye ödül var

Yarışmanın ödül töreninde takdim edilecek ödüllerden birincilik ödülü 1 tam Cumhuriyet altını, ikincilik ödülü 3 çeyrek Cumhuriyet altını, üçüncülük ödülü yarım Cumhuriyet altını olarak belirlendi. 4-10 arasındaki gençlere çeyrek altın, 11-20 arasındaki gençlere de 1.000’er TL para ödülü verilecek. İlk 20’ye kalan öğrencilerin danışman öğretmenleri de 2.000 TL para ödülünün sahibi olacak.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x